Nysa 522 samochód który miał być najlepszym samochodem dostawczym

Marta Okoń

Nysa 522 samochód który miał być najlepszym samochodem dostawczym

Post autor: Marta Okoń » śr lis 07, 2018 12:13 pm

Jeśli nie pamiętacie Nysek to na pewno materiał o tym samochodzie będzie dla Was trochę jak program kabaretowy, jeśli znacie Nyski to na pewno będziecie mogli dorzucić kilka słów do testu tego auta.

Auto powstało jako samochód dostawczy, karetka policyjna, karetka pogotowia... a jak wyglądało to w praktyce?
a dla zainteresowanych bardziej tematem zachęcam do obejrzenie Nysy po tuningu:

Ogien27

Re: Nysa 522 samochód który miał być najlepszym samochodem dostawczym

Post autor: Ogien27 » czw lis 15, 2018 11:32 pm

Szczerze mówiąc mnie to dziwi że takie auto jak Nysa ma fan kluby i ludzie mówią że to jest auto kultowe i jak na swoje czasy to był jakiś szczyt techniki. Wiem że ludzie ten samochód restaurują żeby był jak dawniej nie wiem po co ale bardzo się tym jarają

Zwolny

Post autor: Zwolny » sob lis 17, 2018 2:34 am

Nie ma co narzekać na nysę bo auto się sprawdziło a bite było niesamowicie i przez mo i przez pogotowie. Nikt tam nie dmuchał na nyskę że coś się jej stanie. Auto jeździło i dawało radę i to może jest ta legenda

PiotrR

Post autor: PiotrR » czw lis 22, 2018 1:40 am

Ja akurat miałem okazję taką nyską jeździć na jakieś szkolne imprezy. Nie wiem jak tam zmieścili pacjentów i lekarzy bo to auto było dość niskie. Zaleta była taka że ten samochód jeździł nawet po drogach utwardzonych i polnych. Pamiętam jak dziś jak się odwiedzało koła gospodyń wiejskich na różnych wsiach :D Nyska była gratem ale jechała i nawet za bardzo się nie psuła.

Wyga

Post autor: Wyga » pn gru 03, 2018 2:26 am

Nysa to jest akurat samochód do którego mam jakiś tam sentyment. Sporo się tym jeździło. Jaki był taki był ale wjechał w każde zadupie i w każdą dziurę i się człowiek tak nie przejmował że coś mu się stanie i kawałek lakieru odpadnie :D Auto dało się lubić to tyle

kalory

Post autor: kalory » ndz gru 16, 2018 5:38 pm

Ciężko wracać do aż takiej historii bo widać że motoryzacja w ogóle przypominała stan prl u ogólnie było słabo. Samochody były słabe ale na szczęście niewielu mogło się o tym przekonać. Stąd pewnie taki kult takich aut jak Fiaty 126 i 125 jak ktoś kupił taki samochód to myślał że pana Boga za nogi złapał i teraz to dla niego jest historia ale jak nie za się tamtych czasów to samochody z tamtych lat wydają się szrotem bo serio to jest szrot trzymający się tylko na sentymentach

Korba

Post autor: Korba » śr gru 19, 2018 2:20 am

Wygodny nie był nawet dla kierowcy a już dla pasażerów na pace to kosmos. Jeździliśmy takim na wykopki ze szkoły. Tylko parę kilometrów ale było słabo. No i pudło skrzypiało jakby za chwilę miało się rozpaść

Sylvek

Post autor: Sylvek » śr sty 23, 2019 2:15 am

Jak auto odrestaurowane to wygląda dobrze ale Nysa na drodze to nie było auto wypasione

Walker

Post autor: Walker » czw sty 24, 2019 1:58 am

Ogien27 pisze:
czw lis 15, 2018 11:32 pm
Szczerze mówiąc mnie to dziwi że takie auto jak Nysa ma fan kluby i ludzie mówią że to jest auto kultowe i jak na swoje czasy to był jakiś szczyt techniki. Wiem że ludzie ten samochód restaurują żeby był jak dawniej nie wiem po co ale bardzo się tym jarają
Mnie to nie dziwi bo histerii jest sporo na temat właśnie aut z prl bo teraz moda na to co z prlu. Auta dobre nie były ale ludzie wspominają nie auta tylko jak byli młodzi i piękni :D

Fallting

Post autor: Fallting » pt sty 25, 2019 1:02 am

auto jak na dostawcze to nie było złe ale ten samochód był z tego co wiem też do przewożenia ludzi a to już słabo

ODPOWIEDZ